Anglický jazyk

Angličtina 9.B 6.-17.4.

Tento týden se zaměříme na prezentace. Od většiny z vás mám téma, které jste si sami vybrali. První kolo máme za sebou  (únor, březen) a je škoda, že teď nemáme možnost prezentace porovnat. Proto přemýšlím  nad tím, jak vás o to nepřipravit. Mám dva návrhy. Přečti se je a vyber jeden.

 

  1. Prezentaci si připravíte tak, jak jsme zvyklí a pošlete mi ji mailem. K tomu mi napíšete krátký komentář v angličtině už v celých větách -o čem prezentace je, proč jste si vybrali toto téma a co se v ní dozvíme.   Když se v červnu ještě uvidíme (v což doufám!!), tak nám  to odprezentujete.

 

  1. Druhý návrh je pro IT schopnější z vás: kdo by měl chuť, může svojí prezentaci a sebe nahrát a poslat mi odkaz  třeba na Youtube nebo na nějaké úložiště.  Například  můžeš mít prezentaci na počítači a nahrát se na telefon. J  

 

Druhý úkol bude čtení (viz pracovní list). Přečti si text a odpověz na různé typy otázek. Nová slovíčka si zapiš do slovníčku. Text se zaměřuje na stupňování přídavných jmen. Kdo si potřebuje osvěžit tuto gramatiku, máme zápis ve školním  sešitě.

 

A do třetice – kdo má čas a chuť -  stále trénuje Aj na lyricstraining.com.  Hledejte si své oblíbené písničky, ať vás to baví a ať si  rozšíříte svou slovní zásobu.

 

Děkuji většině z vás za spolupráci přes mail, ten, kdo do teď se mnou nekomunikoval, bude muset začít, těším se na vaše prezentace. Hezké velikonoce pokud  možno!

J. Fikejsová

jitka.fikejsova@zsvelesin.cz