1. skupina

Vážení rodiče,

posílám další pokyny k domácímu učení. Na základě dohody s těmi, kteří zareagovali na mou zprávu přes školu online, Vás prosím o spolupráci. Pokud jste si dosud mou zprávu nepřečetli, jde o následující: Vzhledem k tomu, že znovuotevření škol se zatím nechystá, došla jsem k názoru, že bez zpětné vazby domácí učení nemusí u všech fungovat dobře. Hodně tápu v tom, kolik učiva a jakým způsobem mám zadávat. Žádám Vás proto, abyste mi každý týden poslali výsledky práce dětí – přeložené věty a oskenované či vyfocené doplněné stránky v pracovním sešitě, případně pracovní list, který přiložím. Pokud zvládáte s dětmi probrat vše a děti látku a slovní zásobu přiměřeně ovládají, je to skvělé. Poslané materiály mi budou toho důkazem a bude to pro mne důležitá zpětná vazba. V případě, že domácí učení u vás doma z nějakého důvodu vázne (neovládáte angličtinu, nejste schopni to dítěti vysvětlit, dítě nechce spolupracovat, nemáte dostatek času, případně sil, učiva je moc apod.), dejte mi to prosím vědět. Jestliže pro většinu z vás nebude možné vysvětlovat dětem novou gramatiku, zredukuji učivo jen na nová slovíčka, případně opakování dosud probraného…

Doteď mi přišly různé reakce - někteří zvládáte bez problémů, ale pro některé z vás je toho příliš moc. Rozhodla jsem se tedy zadat nyní pouze věty na překlad. Nechte děti, ať je zkusí přeložit více méně samy. Vy mi je pak prosím pošlete. Bude to pro mne zpětná vazba….

Pokud zvládáte vše dobře, využijte další materiály k procvičování, které jsem uvedla v minulé přípravě, a opakujte, prosím, s dětmi slovíčka.

V případě potřeby mě neváhejte kontaktovat, nejlépe přes školu online. Touto cestou ale nelze posílat přílohy, takže úkoly, které se vám podaří splnit, mi prosím posílejte na jednu z následujících emailových adres: jana.pilatova@zsvelesin.cz nebo ondra.jana@seznam.cz.

Jsem tu pro Vás…

Doporučuji stáhnout si do počítače CD k učebnici Chit Chat 2, mělo by to jít přes „ulozto.cz“. Můžete si tím pádem pomoci v případě, že angličtinu tolik (případně vůbec) neovládáte. Je totiž důležité, aby si děti osvojovaly správnou výslovnost slovíček. Následné přeučování bývá svízelné…. Na youtube je možné najít spoustu písniček pro děti v angličtině. Čím častěji děti uslyší angličtinu, tím lépe! V minulém přehledu učiva jsem uvedla některé webové stránky, kde lze najít materiály a inspiraci, těch odkazů lze v současnosti najít více…

Vím, že to pro Vás není jednoduché období (pro mne také ne) a velice si vážím Vaší práce s dětmi.

 

1) Věty na překlad:

a) Supermarket je naproti sportovnímu centru.

b) Kavárna je vedle muzea.

c) Odboč doleva u kavárny.

d) Jdi rovně podél knihkupectví.

e) Odboč doprava u kina.

f) Ve městě jsou tři obchody. (doslova: Tam jsou tři obchody ve městě.)

g) Ve vesnici je velký kostel. (doslova: Tam je velký kostel ve vesnici.)

h) Ve Velešíně je škola, kino a muzeum. Jsou tu dva kostely a hodně obchodů.

(doslova: Tam je škola, kino a muzeum ve Velešíně. Tam jsou dva kostely a hodně obchodů.)