Aj

9.A Angličtina

Tento týden se budeme zabývat hlavně opakováním a procvičováním toho co už jsme probrali. Navíc si zkusíte sami probrat další část gramatiky.

  1. Minulý týden jste pracovali s textem. Měli jste ho číst a vypracovat odpovědi na otázky. S tímto textem budeme dále pracovat. Text přečtěte a přeložte. Anglicky čtěte prosím nahlas. Je důležité, abyste stále procvičovali výslovnost. Můžete pročítat i texty, které jsme dělali spolu během školního roku.

 

  1. V minulých hodinách jsme udělali gramatiky nultého a prvního kondicionálu, kterou máte zapsanou ve školních sešitech. Tento týden si otevřete následující internetové stránky: https://www.helpforenglish.cz/article/2006051701-podminkove-vety-uvod-a-prehled

 

Do školního sešitu si udělejte nadpis Second Conditional (Druhá podmínková věta) a vypište si gramatiku z daných internetových stránek. Podobně jak to máte v sešitech k nultému a prvnímu.

 

  1. Gramatiku druhého kondicionálu procvičte zde: https://anglictina.chrustova.eu/cviceni/conditional-02.php

 

https://www.englishclub.com/grammar/verbs-conditional-second.htm

(cvičení dole)
 

  1. Otevřete si pracovní list a vypracujte ho. Výsledky pro kontrolu tam máte k dispozici. Prosím, zkuste to prvně bez výsledků a opravdu si to podle výsledků pouze zkontrolujte.

 

  1. Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, tak se na mě obracejte přes školu online.