Přírodověda

Přírodověda V. B, 27. 4.- 30. 4.

Dobrý den, děti. Doufám, že vás učivo o člověku a lidském tělu začalo bavit. Tento týden budeme pokračovat. Znovu připomínám, abyste si veškeré pracovní listy (podle pokynů) buď vlepovaly do sešitu, nebo zakládaly do desek. Kdo nemůže tisknout, poznamenává si, co mu chybí. Až se ve škole sejdeme, potřebné obrázky vám vytisknu a rozdám.  

  1. Pro zajímavost vám posílám obrázek lidské kostry- pokuste se zapamatovat některé kosti.       
  1. kosti lebky- horní a dolní čelist,   
  2. kosti hrudníku- kost hrudní, žebra,
  3. k. horních končetin- kost klíční, lopatka, kost pažní, loketní a vřetenní, zápěstní, záprstní kosti a kosti prstů, a
  4. k. dolních končetin- kost stehenní, kost holenní, kost lýtková, patní, kosti zánártní, nártní a kosti prstů.

Nejdříve si je v obrázku barevně označ, pokud si můžeš obrázek vytisknout. Pro lepší zapamatování je hledej a ukazuj na svém těle.

Poté nás čeká svalová soustava. Nejprve si přečti stranu 57. Pak postupuj podle prvního růžového rámečku a vyzkoušej si, jak svaly fungují. K vytisknutí jsem vám poslala pracovní list (PL 1)- postupuj podle návodu v listu a poté vlep do sešitu.

  1. Učebnice str. 58- Dýchací soustava. Nejprve si text dobře přečti. I k této kapitole jsem pro vás připravila pracovní list (PL 2)- postupuj podle návodu a vyplněný list si opět vlep do sešitu.

 

Žáci, kteří nemají možnost tisknout, si do sešitu přepíší text z obou pracovních listů.

 

Pro volné chvilky zase posílám odkaz na epizodu Dýchání z animovaného filmu Byl jednou jeden život: https://www.youtube.com/watch?v=D0T2DL7LjbE

 

Přeji všem hezký prodloužený víkend. R. Pfefrlová