Anglický jazyk

9.A Angličtina

1.) Tento týden budete pokračovat na internetových stránkách, které jsem vám posílal minulý týden: https://www.umimeanglicky.cz/

               Platí i zadání z minulého týdne – naleznete zde velké množství cvičení na gramatiku, poslech, opakování slovíček atd. Tyto stránky si sami projděte, vyzkoušejte si, jak fungují, a projděte si různé kategorie cvičení.

Zaměřte se především na kategorii gramatika – diktáty, stavba vět a vpisování.

Z gramatiky umíte vše kromě: Present a past perfect, reported speech a passive voice. Ostatní cvičení si projeďte a procvičte různé obtížnosti.

2.)Minulý týden jsem vám také zadal, abyste z učebnice strana 115 – 116 vybrali jeden obrázek, popsali ho a popis mi poslali na školní email: petr.tkany@zsvelesin.cz

Zatím mám popis pouze od 3 z vás! Takže VŠICHNI dokončí a pošlou mi popis obrázku.

Nezapomeňte, že úkoly a práce, kterou děláte, se projeví na vašem hodnocení.

Znovu přikládám i upozornění - Google překladač používejte pouze na slovíčka NE VĚTY! Pokud poznám, že jste text nepsali vy, anebo byl jen zkopírovaný z překladače, budete dělat popis znovu v hodině a na známky.

3.) Tento týden budete opět dělat poslechové cvičení. Je ze stejných stránek jako minule, takže pro jeho vypracování platí stejná pravidla. Prvně se zabýváte částí Preparation a poté si poslech několikrát poslechnete. Dále se snažíte vypracovat úlohy v částech task 1 a task 2. Odpovědi si snadno zkontrolujete přímo na stránkách.

https://learnenglish.britishcouncil.org/skills/listening/intermediate-b1/a-student-discussion