Matematika

Příprava na matematiku 6.ročník  

Všechny Vás moc zdravím, posílám pokyny pro domácí přípravu na další týden.

  1. Zkontrolujte si, zda jste splnili všechny úkoly z předešlých týdnů, případně dolaďte k dokonalosti.
  2. Zopakujte si učivo z minulého týdne v PL na trojúhelníkovou nerovnost a v pracovním sešitě č.3 na str. 244 si procvičte konstrukci trojúhelníku.
  3. Tento týden se podíváme na střední příčky v trojúhelníku, čímž budeme mít základní vědomosti o trojúhelníku zvládnuté.  
  4. Učivo najdete vysvětlené v přiložené prezentaci – střední příčky trojúhelníku.  Zkoukněte návod a jednotlivé příklady k procvičení narýsujte do školního sešitu.
  5. Procvičte si učivo středních příček v pracovním sešitě na str. 223 - 224
  6. Až budete mít zvládnuté i střední příčky, vyzkoušejte si opakovací test v pracovním sešitě č. 3 na str. 246 (můžete si zkusit stopovat, zda byste úkol zvládli za 25 minut, jak je tam psáno a pošlete mi k opravě na email)
  7. Nepovinné úkoly – k procvičení vašeho geometrického umu tu mám pro Vás geometrii se sovičkou IV.
  8. Nepovinné úkoly – vyzkoušejte si, zda dokážete vyřešit tyto logické úlohy v PL k procvičení úsudku, postřehu a své mozkové závity si rozhýbejte v logických hříčkáchřešení najdete na konci.
  9. Pokud máte přístup na internet, můžete si učivo procvičovat zábavnou formou na stránkách https://www.matika.in/cs/#6

Nebo https://www.umimematiku.cz/matematika-podrobne-6-trida

Nebo https://vyuka.edukavka.cz/course/index.php?categoryid=51

 

V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností se mě nebojte kontaktovat přes školu on-line, případně na školní email: lenka.moravcova@zsvelesin.cz  Mějte se hezky, užívejte jara… s pozdravem L. Moravcová