Matematika

Příprava na matematiku 6.ročník  

Všechny Vás moc zdravím, posílám pokyny pro domácí přípravu na další týden.

  1. Zkontrolujte si, zda jste splnili všechny úkoly z předešlých týdnů, případně dolaďte k dokonalosti.
  2. Zopakujte si učivo z minulých týdnů v testu na téma trojúhelník a jeho vlastnosti. Pokud budete mít s testem problémy, je to znamení, že si látku musíte ještě zopakovat a procvičit.
  3. Tento týden nás čeká téma Krychle – konstrukce, síť, povrch, objem.
  4. Učivo najdete vysvětlené v přiložené prezentaci – krychle.  Zkoukněte návod a jednotlivé příklady k procvičení si narýsujte a vypočítejte do školního sešitu.
  5. Procvičte si učivo krychle v  pracovním sešitě č.3 na str.  188 – 196, zaměřte se na áčkové příklady týkající se krychle. Kvádr si necháme na příští týden. Vyzkoušejte si test na prostorovou představivost na str. 207 (pošlete mi ho k vyhodnocení).
  6. Nepovinné úkoly – k procvičení vašeho geometrického umu tu mám pro Vás geometrii se sovičkou V.
  7. Nepovinné úkolyvyzkoušejte si, zda dokážete vyřešit tyto logické úlohy v  PL k procvičení úsudku, postřehu  a svou prostorovou představivost si procvičte v PL na doplňování čtverců a obdélníků a v PL kostky.
  8. Pokud máte přístup na internet, můžete si učivo procvičovat zábavnou formou na stránkách https://www.matika.in/cs/#6

Nebo https://www.umimematiku.cz/matematika-podrobne-6-trida

Nebo https://vyuka.edukavka.cz/course/index.php?categoryid=51

 

V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností se mě nebojte kontaktovat přes školu on-line, případně na školní email: lenka.moravcova@zsvelesin.cz  Mějte se hezky, užívejte jara… s pozdravem L. Moravcová