Matematika

Příprava na matematiku 6.ročník  

Všechny Vás moc zdravím, posílám pokyny pro domácí přípravu na další týden.

  1. Zkontrolujte si, zda jste splnili všechny úkoly z předešlých týdnů, případně dolaďte k dokonalosti.
  2. Zopakujte si učivo z minulého týdne v PL Krychle.
  3. Tento týden nás čeká téma Kvádr – konstrukce, síť, povrch, objem.
  4. Učivo najdete vysvětlené v přiložené prezentaci – kvádr.  Zkoukněte návod a jednotlivé příklady k procvičení si narýsujte a vypočítejte do školního sešitu.
  5. Procvičte si učivo kvádru v  pracovním sešitě č.3 na str.  188 – 196, zaměřte se na áčkové příklady týkající se kvádru, ostatní týkající se krychle byste měli mít hotové z minulého týdne. (pokud si někdo troufne, může kouknout i na béčkové a céčkové příklady)
  6. Téma krychle a kvádru také najdete v učebnici na str. 55 – 68 (6.A), 66 – 80 (6.B)
  7. Nepovinné úkoly – k procvičení vašeho geometrického umu a prostorové představivosti tu mám pro Vás PL na geometrické tvary PL Zábavná geometrie VI.
  8. Nepovinné úkolyvyzkoušejte si, zda dokážete vyřešit tyto logické úlohy v PL k procvičení úsudku, postřehu.
  9. Od 11. června do 19. června pro Vás budu k dispozici ve škole v rámci konzultačních hodin. Pokud někdo neměl možnost mi poslat vypracované materiály, nebo potřebujete něco dovysvětlit, chcete si vylepšit známku nebo mě jen chcete vidět, tak se přihlaste na konzultační hodiny. Informace, jak na to, naleznete na stránkách školy.
  10. Pokud máte přístup na internet, můžete si učivo procvičovat zábavnou formou na stránkách https://www.matika.in/cs/#6

Nebo https://www.umimematiku.cz/matematika-podrobne-6-trida

Nebo https://vyuka.edukavka.cz/course/index.php?categoryid=51

 

V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností se mě nebojte kontaktovat přes školu on-line, případně na školní email: lenka.moravcova@zsvelesin.cz  Mějte se hezky, užívejte jara, nejlépe v přírodě… s pozdravem L. Moravcová