Matematika

Příprava na matematiku 6.ročník  

Všechny Vás moc zdravím, posílám pokyny pro domácí přípravu na poslední dva týdny.

  1. Zkontrolujte si, zda jste splnili všechny úkoly z předešlých týdnů, případně dolaďte k dokonalosti.
  2. Zopakujte si učivo z minulého týdne v PL Kvádr.
  3. Tématem na poslední předprázdninové dny bude opakování jednotek objemu a opakování učiva 6. ročníku. Na převody jednotek objemu jsme narazili už v zimě, ale pokud někdo zapomněl, tak vysvětlení najdete v prezentaci převody 1 a v prezentaci převody 2.  Zkoukněte návod a jednotlivé příklady k procvičení si vypočítejte do školního sešitu. V prezentaci najdete i výsledky ke kontrole.
  4. Procvičte si učivo převodů v  pracovním sešitě č.3 na str.  197 - 200, zaměřte se na áčkové příklady (kdo má chuť, může  kouknout i na béčkové a céčkové příklady)
  5. Převody jednotek objemu si procvičte v přiložených testech, najdete zde i výsledky a podklady pro vyhodnocení. Doporučuji si každý den udělat jeden test, pak si ho opravit a vyhodnotit, abyste věděli, jak jste na tom.
  6. Nabrané vědomosti z posledních hodin si procvičte v závěrečném opakování v pracovním sešitě č.3 na str. 247 – 251.
  7. Nepovinné úkoly – k procvičení vašeho geometrického umu a prostorové představivosti tu mám pro Vás PL Zábavná geometrie VII.
  8. Nepovinné úkoly – vyzkoušejte si, zda dokážete vyřešit tyto logické úlohy v PL k procvičení úsudku, postřehu 5.
  9. Od 15. června do 19. června pro Vás budu k dispozici ve škole v rámci konzultačních hodin. Pokud někdo neměl možnost mi poslat vypracované materiály, nebo potřebujete něco dovysvětlit, chcete si vylepšit známku nebo mě jen chcete vidět, tak se přihlaste na konzultační hodiny. Informace, jak na to, naleznete na stránkách školy.
  10. Samozřejmě pokud budete mít o prázdninách volnou chvilku a bude se vám stýskat po matematice, můžete dodělávat příklady v pracovních sešitech nebo si učivo procvičovat zábavnou formou na internetu:

https://www.matika.in/cs/#6

https://www.umimematiku.cz/matematika-podrobne-6-trida

https://vyuka.edukavka.cz/course/index.php?categoryid=51

 

V případě jakýchkoliv dotazů či nejasností se mě nebojte kontaktovat přes školu on-line, případně na školní email: lenka.moravcova@zsvelesin.cz  Pokud se už do prázdnin neuvidíme, přeji vám mnoho pěkných chvil s rodinou a kamarády, mnoho příjemných zážitků, ať už doma nebo v zahraničí… užijte si hezky prázdniny, odpočiňte si od školy a těším se na Vás (snad už tváří v tvář) v září. S pozdravem L. Moravcová