Český jazyk

Domácí příprava XIII – český jazyk, 7. A

(15. – 26. 6. 2020)

Řešení XII – zde

Grafy vět - zde

Milí sedmáci, setkáváme se u poslední domácí přípravy z českého jazyka v této podobě. Pevně věřím, že v dalším školním roce už se budeme setkávat jen ve škole, ale i kdyby se podobná situace jako nyní měla opakovat (byť v kratším časovém měřítku), budeme už vědět, jak na to. S většinou z vás jsem se pravidelně potkávala nad splněnou domácí přípravou, také jsme se viděli při třídnické hodině a někteří z vás ještě přijdou do školy na konzultační hodiny. Myslím, že jsme zvládli a překonali překážky, o kterých jsme ještě na začátku kalendářního roku neměli ani potuchy. JSME DOBŘÍ!!!

Tak jsme se pochválili a teď šup do práce! Už nás čeká jen závěrečné opakování ve formě pracovního listu. Tuto práci už mi hotovou neposílejte, ale můžete si napsat o řešení, pokud si budete chtít ověřit, jak jste pracovali. Také bych vám ráda dala typy na procvičování větných rozborů, takže na konci pracovního listu najdete odkazy na vyzkoušené internetové stránky.

Jen připomínám – pokud se ještě chystáte do školy na konzultaci, měli byste mít jasnou představu, co chcete řešit (ujasnit si učivo nebo se pokusit vylepšit známku v daném předmětu), a hlavně si vždy přineste všechny hotové úkoly, které jste splnili za dobu karantény.

Vendula Jančářová, vaše třídní

Pracovní list - zde