Zeměpis

8.A Zeměpis

Následující zadaná práce je na další dva týdny. Nelekejte se množství naskenovaných materiálů. Je to vše co potřebujeme k tomu, abychom dokončili ČR a alespoň trochu se dotkly krajů ČR.

Minulý týden jsme dokončili ČR obecně. Nyní si do sešitu na novou stránku napíšete kraje ČR, a pokud můžete, tak si tam nalepíte mapu krajů, kterou naleznete v prvních materiálech. Z prvních materiálů si zároveň přečtete o vzniku krajů.

Další nadpis bude Jihočeský kraj. Bude to jediný kraj, který budeme řešit podrobněji. Z materiálů 2 a 3 si tedy uděláte výpisky na toto téma. Můžete si tam nalepit mapu, atd. Formu už nechám na vás.

Materiál č. 4 se zabývá památkami UNESCO v ČR. Za Jihočeský kraj si napíšete nadpis Památky UNESCO v ČR. Vypíšete si – co to je UNESCO, pod co spadá a co je jeho cílem. Dále, pokud můžete, si vytisknete mapu, kde je vyznačená poloha památek UNESCO v ČR a do sešitů si bud nalepíte nebo přepíšete seznam památek UNESCO v ČR.

Materiál č. 5 je souhrnný test na ČR. Prosím projděte si pečlivě tento test a snažte se bez pomoci odpovědět na všechny otázky. Až ve „druhém“ kole si můžete test opravit a doplnit pomocí učebnice, sešitu, internetu. Tento test je pro vás a slouží jako opakování látky. Neposílejte mi ho zpět.

Materiál č. 6 je opakování jihočeského kraje a nalepíte si jej za výpisky Jihočeského kraje. Opět jej nemusíte posílat na kontrolu. Věřím, že si jej zvládnete zkontrolovat podle materiálů 2 a 3.